تبلیغات
عکس های نایس - علت مشارکت گسترده مردم در انتخابات چه بود؟

تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

شنبه 25 خرداد 1392

علت مشارکت گسترده مردم در انتخابات چه بود؟

نویسنده: نوید   طبقه بندی: اخبار، 

عماد افروغ با بیان اینکه آرایش کاندیداها در انتخبات ریاست جمهوری اخیر طیفی تر از گذشته بود، گفت: این عامل را هم برای حضور گسترده مردم باید مؤثر دانست. به واقع بخشی از عوامل را باید در سیاستهای دولت مستقر جستجو کرد که اتفاقا بیش از آنکه مردم، به کاندیداهای دیگر نه گفته باشند به برنامه‌ها و استراتژی‌ها و داوطلبان داشته باشند به سیاست‌ها و رفتارهای دولت مستقر نه گفتند.

دکتر عماد افروغ، استاد دانشگاه و فعال سیاسی و فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد حضور پرشور مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان طور که از قبل قابل پیش بینی بود، یک حماسه عظیم سیاسی توسط ملت شریف ایران خلق شد.

وی افزود: یکبار دیگر ملت ایران نشان دادند که به جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی و اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی و به هدایتها و مدیریتهای مدبرانه رهبری معظم وفادار و پای بندی هستند. شاید کسی فکر نمی کرد، به رغم همه مشکلات اقتصادی و فرهنگی که به وجود آمده بود مردم با حضور آگاهانه خودشان و با نشاط و امید هرچه تمام و با حفظ آرامش بیایند و به فرمان رهبر خودشان لبیک بگویند و یک بار دیگر سرنوشت خود را به دست خودشان رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه قطع نظر از این وفاداری و التزام کلی که همیشه از سوی مردم شاهد بودیم، تفاوتهایی را هم این دوره با دوره های گذشته داشت، اظهار داشت: یکی آرایش کاندیداها بود که کاملا حالتی طیف گونه ای را تداعی می کرد و از حالت قطبی خارج شده بود. همیشه بایستی این نکته مورد توجه قرار گیرد که حضور حداکثری در گرو حضور کاندیداهای متکثر و متناسب با سلایق و دیدگاه های مختلف هست. در انتخابات گذشته این حضور طیفی را آنچنان پررنگ نمی دیدیم، اما در این دوره مشاهده کردیم که افراد مناسب با سلایق خودشان قدرت انتخاب داشتند، چون کاندیداها متکثر بودند.

افروغ با بیان اینکه قطع نظر از یک اینکه جریانی سعی کرد آنرا قطبی کند، قطع نظر از این قطبی شدگی دفعی و تا حدودی تصنعی، در کل آرایش کاندیداها طیفی تر از گذشته بود، تصریح کرد: این عامل را هم برای حضور گسترده مردم باید مؤثر دانست. به واقع بخشی از عوامل را باید در سیاستهای دولت مستقر جستجو کرد که اتفاقا بیش از آنکه مردم، به کاندیداهای دیگر نه گفته باشند به برنامه‌ها و استراتژی‌ها و داوطلبان داشته باشند به سیاست‌ها و رفتارهای دولت مستقر نه گفتند.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از مفاهیمی که کاندیداها مطرح می کردند مشترک بود و همه از اخلاق، گرانی و عزت و شخصیت انسانها می گفتند، اذعان کرد: به نظرم می توان این را تحلیل محتوا کرد که چند درصد از شعارها و برنامه های ملی کاندیداها مشترک بود. به نظرم این یک نه به سیاستها و رفتارهای دولت مستقر بود که اتفاقا صدای همه را بلند کرده است. واقعا فقط این گونه نبود که منتقدین دولت فعلی از جناح اصلاح طلبان باشند اتفاقا پررنگ‌ترین نقد نسبت به دولت مستقر را از سوی دولت اصول‌گرایان شاهد بودیم. همه اینها دست به دست هم داد، ممکن است برخی از سیاست‌ها و تهدیدهای خارجی هم مؤثر بوده باشد. به نظرم این عواملی که ذکر کردم عوامل اساسی شکل گیری این حماسه عظیم بود.

این محقق و نویسنده کشورمان با تأکید بر اینکه اکنون این حماسه شکل گرفته است و الحمدالله درصد بالایی از حائزین شرایط به پای صندوق‌های رأی آمدند، گفت: احساس می‌کنم همان طور که قبلا حقیر گفتم و دیگران هم اشاره کردند تمام کاندیداها ملتزم به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی هستند و همان طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند رأی به هر کدام از اینها، رأی به جمهوری اسلامی است. حَسَب همین نگرش طیف گونه مهم نیست که چه کسی رأی بیاورد مهم این است که آیا بر کار او نظارت می شود یا نه؟! این بحثی است که ما قبلا هم گفتیم. فکر می کنم نهادهای ناظر و نقاد می توانند ما را مطمئن کنند که کماکان جمهوری اسلامی عزیز و استوار به سمت تحقق اهداف و شعارهای جامع انقلاب اسلامی در حرکت است. کماکان استقلال سیاسی ما حفظ است و به سمت تحقق فصل سوم قانون اساسی که ناظر به آزادی است در حال حرکت هستیم، کماکان دل به تحقق عدالت اجتماعی به ویژه عدالت در تولید داریم. کماکان به تحقق اخلاق و معنویت و شعارهای زیبای انسانی و الهی امیدوار هستیم.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: یک نکته قابل توجه که باید به آن اشاره کرد، این است که به نظرم دولت منتخب و حَسَب سیاست‌ها و برنامه‌هایی، برنده مبارزات انتخاباتی می شود باید در فضای امن و سرشار از آرامش و به دور از تنش، زمام مدیریت را به دوش گیرد و دیگران هم کمک کنند که در چارچوب انقلاب اسلامی و اهداف جمهوری اسلامی برنامه ها محقق شود و فضای دور از تنشی را برای ایشان رقم بزنند، حتی توصیه می کنم کاندیداهای دیگر به کاندیدای پیروز تبریک بگویند.

وی اظهار داشت: امیدوارم شاهد رفتارهای سیاست‌های متعادل و مدبرانه در دولت منتخب باشیم و از افراط و تفریط به دور باشیم. از تمام ظرفیت‌های مدنی و رسمی کمال استفاده صورت گیرد باید به سمت مدیریت مبتنی بر وحدت در عین کثرت برویم. از تمام سلایق، حال در بخشی از مدیریت ولو سطوح پائینی و میانی مدیریت استفاده شود. همه کثرت‌ها باید انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را فریاد بزنند. ریسمان وحدت به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بر گردد و در این بین ما هم منتظر هستیم که ببینیم این برنامه ها و سیاستها چگونه پیش می رود. آیا از این سیاست‌ها و برنامه‌ها بوی گفتمان انقلاب اسلامی به مشام می رسد؟ آیا التزام به مبانی و ارزشهای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به مشام می رسد یا نمی رسد؟ اگر بوی گفتمان انقلاب اسلامی به مشام نرسید این حق را برای خود قائل هستیم که کماکان وجهه انتقادی خودمان را حفظ کنیم و ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه مشکل ما این نیست که چه کسی زمام مدیریت را در اختیار می گیرد، مشکل اصلی ما فقدان نظارت است، گفت: مشکل اصلی ما فقدان نقادی است. نهادهای مدنی ما یا شکل گرفتند و عمل نمی کنند و یا اصلا شکل نگرفتند؛ مخصوصا نهادهای مدنی دینی ما که متأسفانه تا حدودی از نقش نظارتی خود غافل شدند بیشتر به نقش تصدی گری اهتمام ورزیدند و از نقش نظارت و نظریه‌پردازی شان غافل شدند. امیدوارم که شاهد نقدهای قوی و مستند از سوی حوزه‌های علمیه، دانشگاه و نخبگان و روشنفکران و منابع باشیم. احساس می‌‌کنم قطع نظر از مصداق (که بحث مصداق هیچ وقت برای ما مهم نبود و اصلا مورد بحث نبود) امیدوارم که پیروزی دل چسب پیروز میدان باشد و بتواند در فضای آرام و به دور از تنش و هیجانات کاذب بعد از پیروزی، مدیریت کشور را به پیش ببرد و به اهداف و ارزشهای مورد نظر نزدیک کند.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: واقعا باید از دوران سازندگی، دوران توسعه سیاسی و از دوران 8 سال گذشته باید عبرت گرفت، قوتها را پررنگ تر کنند و با ضعفها مقابله کنند. امیدوارم که شاهد دولت متعالی و متعادل و اخلاقی و عدالت‌پیشه باشیم که مستحق نظام جمهوری اسلامی است یعنی آن چیزی که جمهوری اسلامی سالها در انتظار آن بوده را بتوانیم در دولت فعلی شاهد باشیم.

نظرات() 
Bonny
جمعه 31 خرداد 1398 11:10 ب.ظ
I was just seeking this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your website.
I wonder what's the lack of Google strategy that don't rank this kind of informative sites
in top of the list. Normally the top web sites are full
of garbage.
Sexy Ass Cams
جمعه 31 خرداد 1398 06:34 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my website so i got here to go back the favor?.I'm attempting to
in finding things to enhance my web site!I assume its ok to make use of a few of your concepts!!
https://trello.com/
جمعه 31 خرداد 1398 10:13 ق.ظ
Keep up the fantastic work, I read few posts on this site and I
think that your weblog is rattling interesting and contains circles of wonderful info.
issuu.com
جمعه 31 خرداد 1398 12:04 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful
info. Thanks for the post. I'll certainly comeback.
https://www.openstreetmap.org/user/lipsxipin7
پنجشنبه 30 خرداد 1398 09:43 ب.ظ
Great article! This is the type of information that are meant to be shared across the web.

Shame on the seek engines for now not positioning this submit higher!

Come on over and discuss with my web site . Thank you =)
https://500px.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:50 ب.ظ
Everyone loves what you guys are usually up too. This sort of clever work and reporting!
Keep up the excellent works guys I've included you guys to my blogroll.
https://hubpages.com/@quoterche10
سه شنبه 28 خرداد 1398 06:50 ق.ظ
Howdy! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look.
I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my
followers! Wonderful blog and excellent style and design.
https://slides.com
جمعه 24 خرداد 1398 12:24 ق.ظ
I like what you guys are up too. Such clever
work and reporting! Keep up the superb works guys I've incorporated you guys to my blogroll.

I think it'll improve the value of my site :).
https://www.openstreetmap.org/user/highelp
جمعه 24 خرداد 1398 12:16 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I'll be sure to bookmark it and come back
to read more of your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly return.
Dominik
سه شنبه 21 خرداد 1398 07:12 ق.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and the rest of the website is also very good.
500px.com
سه شنبه 21 خرداد 1398 01:00 ق.ظ
As I web-site possessor I believe the content matter here is rattling excellent , appreciate it for your hard work.

You should keep it up forever! Best of luck.
gamefly free trial 2019 coupon
دوشنبه 20 خرداد 1398 05:11 ب.ظ
Simply wish to say your article is as amazing.
The clearness in your submit is simply great and that i can assume you're
knowledgeable in this subject. Well along with your
permission allow me to snatch your feed to stay up to date with coming near
near post. Thank you 1,000,000 and please carry on the gratifying work.
Sammy
شنبه 18 خرداد 1398 08:54 ب.ظ
Hello friends, pleasant post and pleasant urging commented here, I
am genuinely enjoying by these.
www.openstreetmap.org
پنجشنبه 16 خرداد 1398 06:04 ب.ظ
I don't normally comment but I gotta state regards for the post on this special one :D.
traceroute.websitemeta.com
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:22 ب.ظ
I liked as much as you'll obtain performed proper here.

The comic strip is attractive, your authored material stylish.

however, you command get bought an edginess over that you want be turning in the following.
in poor health unquestionably come further until now once
more as precisely the similar just about very ceaselessly inside case you shield
this hike.
loonadministratie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 05:26 ب.ظ
I have been surfing online greater than three hours today, but I never found any interesting article like yours.
It's beautiful worth sufficient for me. In my view,
if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did,
the net will probably be much more helpful than ever before.
nagelsalon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 07:52 ق.ظ
This piece of writing is genuinely a good one it assists new internet people, who are wishing in favor of
blogging.
minecraft
چهارشنبه 21 فروردین 1398 11:53 ق.ظ
Hi there everybody, here every one is sharing such knowledge, therefore it's pleasant to read
this web site, and I used to go to see this website everyday.
minecraft
چهارشنبه 21 فروردین 1398 04:21 ق.ظ
It's really a great and helpful piece of information. I'm glad that you just shared
this helpful information with us. Please stay us up to date like this.
Thank you for sharing.
minecraft
سه شنبه 20 فروردین 1398 09:47 ق.ظ
Hi there to all, the contents present at this web page are
truly remarkable for people experience, well, keep up the nice work fellows.
minecraft
شنبه 17 فروردین 1398 05:58 ب.ظ
I really like it when individuals get together
and share views. Great website, stick with it!
minecraft
جمعه 16 فروردین 1398 05:10 ق.ظ
It's truly very difficult in this busy life to listen news
on Television, therefore I just use the web for that reason, and get the most up-to-date news.
minecraft
جمعه 16 فروردین 1398 12:55 ق.ظ
Very great post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I have truly loved
surfing around your blog posts. After all I'll be subscribing for
your feed and I am hoping you write once more soon!
descargar facebook
جمعه 16 آذر 1397 12:22 ق.ظ
It's actually a cool and useful piece of info.
I'm happy that you simply shared this helpful info with us.
Please stay us informed like this. Thanks for sharing.
sling tv coupons and promo codes for november 2018
شنبه 26 آبان 1397 03:41 ب.ظ
Sling tv coupons and promo codes for november 2018
First off I want to say terrific blog! I had a quick question that I'd like to ask if you don't mind.

I was interested to find out how you center yourself and clear
your mind before writing. I have had trouble clearing
my thoughts in getting my ideas out there. I do enjoy writing however it just seems like the first
10 to 15 minutes are wasted simply just trying to figure out
how to begin. Any suggestions or hints? Kudos! Sling tv coupons and promo codes for november
2018
Sling TV
پنجشنبه 24 آبان 1397 03:11 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this
matter to be really something that I think I would never understand.
It seems too complex and extremely broad for me. I'm looking forward for your next post, I will try to get
the hang of it!
Sling TV
چهارشنبه 23 آبان 1397 06:12 ب.ظ
Admiring the hard work you put into your blog and in depth information you present.
It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed material.
Fantastic read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
Sling TV
چهارشنبه 23 آبان 1397 04:10 ب.ظ
Keep on writing, great job!
Sling TV
شنبه 19 آبان 1397 09:55 ب.ظ
It is appropriate time to make a few plans for the longer term and it's time to be happy.
I've learn this post and if I could I desire to counsel you
some attention-grabbing things or advice. Maybe you could write next articles
referring to this article. I desire to learn even more issues about it!
quest bars cheap
شنبه 12 آبان 1397 08:53 ب.ظ
I got this website from my pal who told me concerning this website and at
the moment this time I am browsing this web site
and reading very informative posts at this time.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :